KOLEJĄ DO NIEMIEC

Podróże turystyczne do niemieckich miast z Deutsche Bahn Niemiecka Centrala Turystyki, kolej niemiecka Deutsche Bahn oraz stowarzyszenie Historic Highligths organizują event dla publiczności popularyzujący podróżowanie niemiecką koleją i zwiedzanie niemieckich miast. Wagon Deutsche Bahn, który „podróżować” będzie po Europie zawita do Warszawy w dniu 6 i 7 września 2011 i stanie przed Pałacem Kultury od strony Kinoteki. Na stoisku obecny będzie DJ, który dobrą muzyką umili gościom czas. Dzieci będą mogły skorzystać z kącika artystycznego i pomocy animatora.

 

Od 1 do 12 września Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) wraz z Deutsche Bahn (DB) i Historic Highlights of Germany (HHOG) zorganizują dwutygodniowy europejski roadshow. Impreza dotrze do wybranych stacji kolejowych w pięciu krajach i będzie w siedmiu miastach Europy promować Niemcy jako atrakcyjny cel turystyki miejskiej z wykorzystaniem kolei jako środka transportu.

 

Roadshow wystartuje w duńskim mieście Kolding i stamtąd przez Kopenhagę dotrze do Warszawy. Dalszymi stacjami na trasie będą Praga i Brno w Czechach, słowacka Bratysława i Budapeszt na Węgrzech.

 

ICE Summer Spectacle jest wspólną akcją DZT, Deutsche Bahn i Historic Highlights of Germany. Jej zadaniem jest dotarcie do zainteresowanych kulturą grup docelowych na wykazujących silny wzrost rynkach wyjaśnia Petra Hedorfer, Przewodnicząca Zarządu DZT. „Z takimi partnerami, jak DB i Historic Highlights of Germany możemy doskonale promować na sąsiednich rynkach ważny segment turystyki miejskiej w połączeniu z komfortowym podróżowaniem".

 

Akcja ma dotrzeć do ostatecznych odbiorców poprzez specjalną scenę ICE w innowacyjnej formie. W oddzielnym namiocie biorący udział w akcji wystawcy będą udzielać gościom informacji o swoich ofertach. Ponadto już planuje się współpracę medialną z lokalnymi dziennikami i rozgłośniami radiowymi. Towarzyszące akcji internetowe konkursy z nagrodami na stronach internetowych DZT (www.germany.travel) i DB (www.bahn.com) będą stanowić element specjalnej interaktywnej witryny internetowej zawierającej wszystkie istotne informacje dotyczące tego wydarzenia.

 

Łącznie DZT zaprezentuje 60 miast jako celów podróży kulturoznawczych, uwypuklając ich największe atrakcje. Opublikowana przez DZT w 12 językach broszura DZT „Tętno niemieckich miast“ spełnia tu rolę ważnego środka przekazu. W ramach współpracy marketingowej Historic Highlights of Germany w szczególnym świetle zaprezentuje 13 miast. Augsburg, Erfurt, Fryburg, Heidelberg, Koblencja, Moguncja, Münster, Osnabrück, Poczdam, Rostock, Trewir, Wiesbaden i Würzburg zostaną pokazane jako wszechstronne cele turystyczne o niepowtarzalnym profilu.

 

„Miasta będące członkami naszego stowarzyszenia (HHOG) oferują turystom indywidualnym szlaki tematyczne przez niemiecką historię“ wyjaśnia Björn Rudek, Prezes HHOG. „Z tak silnymi partnerami, jak DZT i Deutsche Bahn, możemy realizować doskonałą kampanię promocyjną skierowaną do naszych grup docelowych na rynkach zagranicznych.

 

 

 

W trakcie trwania ICE Summer Spectacle niemiecka kolej oferuje specjalny bilet europejski w cenie od 39 euro za osobę. Urlopowicze z rozmaitych krajów europejskich mogą w tej cenie odbyć podróż do dowolnej stacji docelowej DB na terenie Niemiec i z powrotem. Bilety można wygodnie zarezerwować na stronie internetowej www.bahn.com.

 

 

„ICE Summer Spectacle jest wspaniałym wydarzeniem, które przybliży mieszkańcom Europy Północno-Wschodniej w pasjonujący sposób cele turystyki wakacyjnej w Niemczech i pokaże, jak łatwo i komfortowo można poznawać Niemcy podróżując pociągiem“ mówi dr Oliver Haferbeck, szef Zarządzania Produktami i Rynkami Docelowymi w DB Vertrieb GmbH.

 

Niemcy - cel podróży: www.germany.travel

Zdjęcia: DZT