informacje

RANKING:100 NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH OSÓB W POLSKIEJ TURYSTYCE

Na liście najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce wg portalu WaszaTurystyka.pl znaleźli się szefowie biur podróży, sieci hotelowych i linii lotniczych, a także działacze samorządowi i kilku urzędników. Całość odzwierciedla obecną sytuację w polskiej branży turystycznej.

SZWAJCARSKA ZIMA 2017-2018

Co nowego dla turystów i amatorów sportów zimowych zapowiada Szwajcaria w sezonie 2017-2018 ? Tradycyjnie już informacje na ten temat były głównym tematem spotkania prasowego w Warszawie, a kompetentnymi źródłami prezentacja przygotowana przez przedstawicielki Switzerland Tourism w Polsce, Adrianę Czupryn i Martę Piechotę. Uczestniczyli w nim również: przedstawiciel ambasady Szwajcarii Chasper Sarott i reprezentująca koleje Jungfraubahn oraz tamtejszy region wraz z najwyżej położoną w Europie stacją kolejową Jungfraujoch – Top of Europe, Marliese Herrmann. Jak zwykle były też sery, oczywiście szwajcarskie – także topiony na gorąco fondue i inne przysmaki, czekolada oraz wina – również grzane. I niespodzianki.

ZIMOWY ROZKŁAD LOTÓW

Kilkadziesiąt nowych tras z Polski linii Ryanair, Wizzair i innych przewoźników znajduje się w nowym, zimowym rozkładzie lotów, który obowiązuje od 29 października. Oto szczegóły:

      Katowice – kilka tras znika, ale bilans „na plus”

Mieszkańcy Górnego Śląska będą się musieli w sezonie zimowym pożegnać z kilkoma połączeniami. Największe spustoszenie w siatce zrobił Wizz Air, który zamknie z trzy trasy z Pyrzowic: skasowane będą połączenia do Belfastu, Maastricht Aachen oraz Paryża Beauvais. Zawieszone będą też loty do gruzińskiego Kutaisi, ale trasa ta ma wrócić na wiosnę, po 26 marca.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com