SARBSK: FOKARIUM I PARK MORSKI

Foki szare i pospolite, uchatki kalifornijskie i kotiki południowo amerykańskie w basenach oraz na pokazach ich tresury. A ponadto ptaki strefy przybrzeżnej Bałtyku w ptaszarni, to główne żywe atrakcje Fokarium i Parku Morskiego – Sea Park w Sarbsku koło Łeby.

BEZDROŻA: GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE – TRAVELBOOK

Regionowi Gór Świętokrzyskich i miastom: Kielce oraz Sandomierz i ich okolicom poświęcony został kolejny z tegorocznych przewodników Bezdroży z serii travelbooków.óJak wszystkie w niej zawiera sporo, bo 115 głównie kolorowych fotografii, 4 mapki nie ujęte jednak w spisie, 3 duże wkładki tematyczne oraz 23 krótszych informacji i ciekawostek włamanych w tekst. Autor, także innych przewodników wydanych przez tę oficynę, również po innych krajach, na wstępie prezentuje główne atrakcje tej części Polski, sugerując przede wszystkim ich poznanie. Po cztery: „Spacerkiem przez Kielce”, „Przez ziemię sandomierską”, „Osobliwości przyrody świętokrzyskiej” i „Szlakiem zabytków Staropolskiego Zagłębia Przemysłowego”. Ponadto pięć „Zamków i pałaców”. Oba rozdziały wstępne: Informacje praktyczne, tym razem bez A-Z i Informacje krajoznawcze z ABC, zawierają chyba wszystko ważne, o czym powinien wiedzieć czytelnik – turysta. Ze stosunkowo obszernymi informacjami o dojazdach w te regiony i lokalnej komunikacji publicznej. W ABC uwagę zwracają: wykaz dorocznych wydarzeń kulturalnych i turystycznych oraz kalendarium historyczne od 3900 roku p.n.e. do 1998 r. – powstania woj. świętokrzyskiego.

MAZURY: 21 EDYCJA AIR SHOW

Jak zwykle w pierwszy weekend sierpnia polscy i zagraniczni miłośnicy lotnictwa oraz wierni widzowie mazurskich pokazów lotniczych przybędą do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich na dwa dni pełne pozytywnych doznań. W dniach 3–4.08.2019 r. jezioro Niegocin i lotnisko Kętrzyn-Wilamowo będą lotniczym sercem Polski.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com