Nowości z ośrodków informacji turystycznej

NIEMCY: HAMBURG CRUISE DAYS

Pod tym tytułem odbędzie się w porcie w Hamburgu parada statków. Organizatorzy zapowiadają ją krótko: 1575 metrów statków, 502 946 ton rejestrowych brutto i 17 140 ludzi obserwujących z wody hanzeatyckie miasto – parada statków 9 września będzie wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju. W eskorcie 24 łodzi i z towarzyszeniem spektakularnego pokazu sztucznych ogni wieczorem sześć gigantycznych statków wycieczkowych wypłynie z portu i uda się razem w dół rzeki Elby. Będzie to punkt kulminacyjny fantastycznego wydarzenia publicznego, które w tym roku odbędzie się po raz szósty w historii na brzegu portu w Hamburgu w dniach od 8 do 10 września.

Czytaj więcej...

CZECHY: FESTIWALE PIWNE W 2017 ROKU

Miłośnikom czeskiego piwa polecamy udział w festiwalach piwnych, na których nie zabraknie pysznego jedzenia, atrakcyjnych programów muzycznych, zabawnych konkursów, zwiedzania browarów i przede wszystkim degustacji ulubionego napoju. Na 60 edycję święta chmielu i piwa Dočesná zaprasza królewskie miasto Žatec (około 80 km na północny-zachód od Pragi). Za panowania króla Karola IV było jednym z trzech największych miast w Czechach. Tegoroczna już 60 edycja festiwalu odbędzie się od 1 do 2 września. Na gości czeka urozmaicony program i ciekawe konkursy, na przykład konkurs tańca z kuflem piwa na głowie oraz ponad 30 browarów z Czech, Niemiec, a nawet z Japonii.

Czytaj więcej...

NIEMCY: DESSAU – IMPREZY W STYLU BAUHAUSU

„Kolor! Iluzja materialna.“ – to hasło przewodnie tegorocznych obchodów ku czci kreatywności w położonym w Saksonii-Anhalt mieście Dessau. Tam, gdzie została założona przez Waltera Gropiusa szkoła architektoniczno-rzemieślnicza, której okres rozkwitu przypadł na lata 1925-1932, a dzisiaj jest powszechnie znana pod mianem awangardowego ruchu architektonicznego Bauhaus, 1 i 2 września odbędzie się Festiwal Bauhausu. Dessau jest miastem wielu ikon XX-wiecznej architektury, nie bez powodu obiekty wzniesione w stylu Bauhausu zostały zaliczone w poczet światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com