Nowości z ośrodków informacji turystycznej

CZECHY: WIRTUALNE ZWIEDZANIE 20 ZAMKÓW I PAŁACÓW

Podczas przymusowego pobytu w mieszkaniach podczas epidemii, ale również w czasie wolnym można zwiedzać czeskie zamki i pałace nie wstając z fotela. Wiele zabytkowych obiektów w Czechach, zamkniętych z powodu epidemii koronawirusa, uruchomiło możliwość wirtualnych spacerów, między innymi pałac Miroslav, zamek Špilberk, zamek Radyně czy pałac Slavkov.

AUSTRIA: WIOSNA 2020 - A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE… CZY OŚRODEK NARCIARSKI ISCHGL W TYROLU STAŁ SIĘ ŹRÓDŁEM ZARAŻEŃ KORONAWIRUSEM?

Władze Austrii zamknęły 16 marca, o czym natychmiast poinformowaliśmy, ze względu na epidemię koronawirusa, wszystkie ośrodki narciarskie, a w nich hotele, pensjonaty oraz kolejki linowe, wyciągi i trasy narciarskie. Ale zdaniem kilku krajów, decyzja ta była spóźniona przynajmniej w przypadku ośrodka Ischgl w Tyrolu. I jedną z tamtejszych restauracji wskazują jako miejsce, w którym zaraziło się sporo zagranicznych turystów. Późniejsze badania potwierdziły, że osoby z restauracyjnego personelu rzeczywiście były zarażone.

NIEMCY: 42. MISTERIA PASYJNE W OBERAMMERGAU PRZEŁOŻONE NA ROK 2022

42. Misteria Pasyjne w Oberammergau zostały przełożone wobec pandemii koronowirusa. Podstawą jest decyzja starostwa Garmisch Partenkirchen zakazująca ich zorganizowania w br. Uznano, że zdrowie gości i współpracowników jest najwyższym priorytetem, postanowiono więc przesunąć zaplanowane na 16 maja 2020 r. Misteriów na rok 2022.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com