Nowości z ośrodków informacji turystycznej

NIEMCY: JASKINIE Z EPOKI LODOWCOWEJ NA LIŚCIE UNESCO

Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO podczas ostatniej sesji umieścił na swojej liście jaskinie w Jurze Szwabskiej w Badenii-Wirtembergii oraz sztukę czasów epoki lodowcowej, którą w nich odkryto. W sześciu jaskiniach w dolinach rzek Ach i Lone znaleziono najstarsze ruchome dzieła sztuki w historii ludzkości – w sumie ponad 50 figur, głównie z kości słoniowej, w tym m. in. 8 fletów.

Czytaj więcej...

CZECHY: TURYSTYKA NA DWÓCH KÓŁKACH

Na miłośników turystyki rowerowej czekają w Czechach tysiące oznaczonych tras rowerowych, o różnym poziomie trudności. Wiodą one najczęściej mniej uczęszczanymi drogami asfaltowymi oraz utwardzonymi polnymi i leśnymi ścieżkami. Polecić można na przykład: * Trasę wzdłuż Kanału Baty w regionie Moraw Wschodnich. W jedną stronę można popłynąć łodzią, którą wypożycza się bez problemu na przystani. Z powrotem natomiast wrócić na rowerze Morawską Trasą Rowerową. Oferuje ona idealne połączenie rejsu statkiem z cykloturystyką - turyści mogą wyjechać na rowerze na dłuższą wycieczkę w jedną stronę, a z powrotem popłynąć łodzią przystosowaną do przewozu rowerów. Można także popłynąć tak zwanym hausbotem i połączyć rejs z wycieczkami rowerowymi nie tylko wzdłuż Kanału ale i po okolicy.

Czytaj więcej...

NIEMCY: ARTYSTYCZNY KLEJNOT SZLEZWIKU-HOLSZTYNU

Oddalony tylko kilometr od duńskiej granicy – między kwietniem a październikiem otoczony prawdziwym morzem kwiatów: dom i atelier malarza – ekspresjonisty Emila Nolde (1867-1956) w Północnej Fryzji to prawdziwy duchowy raj, miejsce, w którym można głęboko odetchnąć. Budynek, nawiązujący do stylu niemieckiego „Bauhausu”, wzniesiony w 1927 roku z czerwonej klinkierowej cegły, jest dziś żywym muzeum. W miejscach, w których słynący z malarstwa marynistycznego i kompozycji kwiatowych malarz i jego żona Ada osiedlali się w owym czasie, zakładali swoje osobiste ogrody. Ścieżki wśród mieczyków, ostróżek czy maków, przecinające kolorowe pola bylin, układają się w inicjały imion tej niezwykłej pary - A i E.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com