CZESKIE SPOTKANIE NOWOROCZNE

Na noworoczne spotkanie przy czeskim piwie w restauracji Česká na ul. Chmielnej w Warszawie zaprosiła grupę polskich dziennikarzy turystycznych Ivana Bilková, szefowa Czech Tourism - Czeskiej Centrali Ruchu Turystycznego w Polsce.

Było smacznie i sympatycznie.

 

 

Placówki Czech Tourism znajdują się w 17 krajach świata m.in. w Stanach Zjednoczonych (+ Kanada), Chinach, Hong Kongu, Japonii, Rosji, Ameryce Łacińskiej (Brazylia, Meksyk i Argentyna) oraz w Europie m.in. Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i innych (w niektórych większych krajach jest ich po kilka biur).

 

Warszawskim przedstawicielstwem które poza Polską obsługuje także Litwę i Łotwę od wielu lat kieruje Ivana Bílková. Przedstawicielstwo Czech Tourism zajmuje się promocją turystyczną tego kraju, udostępnia materiały informacyjne, organizuje dla dziennikarzy konferencje prasowe i press-toury oraz wyjazdy branżowe dla polskich touroperatorów, a także bierze udział w regionalnych targach turystycznych urządzając i obsługując czeskie stoisko narodowe.

 

Odwiedzający republikę czeską polscy turyści przyjeżdżają przede wszystkim do Złotej Pragi będącej jednym z najpiękniejszych miast naszego kontynentu. Licznie odwiedzane są tereny przygraniczne z Polską, zwłaszcza rejon Karkonoszy oraz Południowe Morawy, głównie po drodze do Austrii i na południe Europy. A jest tu po co przyjeżdżać, na światowej Liście Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO w Czechach znajduje się 12 miejscowości lub mniejszych obiektów takich jak m.in.: zabytkowe centrum Pragi, miasto Czeski Krumlow i Telcz, zamek w Litomyślu, wieś Holasovice, czy zespół pałacowy Lednice-Valtice.

 

Wiele przydatnych informacji na temat walorów turystycznych Republiki Czeskiej znaleźć można na wielojęzycznych stronach internetowych (w tym po polsku):

Czeska Centrala Ruchu Turystycznego – CzechTourism

Al. Róż 16, 00-556 Warszawa

Gsm + 48 668 853 123

tel. + 48 22 629 29 16

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.czechtourism.com

 

Zdjęcia: Grzegorz Micuła


Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com