Podróże Globtrotera

LIPNICA MUROWANA: KOŚCIÓŁ ŚW. LEONARDA – DREWNIANA PEREŁKA NA SZLAKU UNESCO

Na cmentarzu w Lipnicy Murowanej, kilkaset metrów od zabytkowego rynku tej, od 85 lat, znowu wsi, a przez ponad 6 wieków miasteczka, stoi niewielki kościół p.w. św. Leonarda. Jeden z ośmiu drewnianych zabytków sakralnych Małopolski: 4 kościołów rzymsko – i 4 cerkwi greckokatolickich wpisanych na Listę Dziedzictwa UNESCO.

BOCHNIA: MUZEUM MOTYLI ARTHROPODA

Największą turystyczną atrakcją ponad 820-letniej (pierwsza pisana wzmianka o niej pochodzi z roku 1198) Bochni w Małopolsce jest kopalnia soli eksploatowana od 1251 do 1990 roku, wpisana na Listę Dziedzictwa UNESCO. Ale poza nią znajduje się tam ponad 30 innych zabytków znajdujących się w rejestrze Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

MAŁOPOLSKA: BESKID WYSPOWY ZAPRASZA

Rozpoczęła się dziesiąta edycja akcji „Odkryj Beskid Wyspowy 2019”, popularyzującej turystyczne walory tego regionu Małopolski.

MAŁOPOLSKA (2): LETNI SEZON TURYSTYCZNY 2019 OTWARTY !

Bardzo ciekawy i bogaty program tego dziennikarskiego wyjazdu studyjnego rozpoczął się, co prawda, tego samego dnia, ale jednak wcześniej. Najpierw zwiedzaniem w Bochni niewielkiego, ale wartego poznania Muzeum Motyli.

MAŁOPOLSKA (1): LETNI SEZON TURYSTYCZNY 2019 OTWARTY !

Tak jak zapowiadaliśmy, 1 maja w Małopolsce rozpoczął się letni sezon turystyczny 2019 roku. Tym razem jego inauguracja odbyła się w gminnej wsi Iwkowa w powiecie brzeskim oraz na szczycie odległego od niej o 2 km zalesionego wzgórza Szpilówka (516 m n.p.m.).

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com