Wydarzenia

POLSKA: ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY

18 września rozpoczęła się rezerwacja i sprzedaż ofert na „Jesienny weekend za pół ceny”, który odbędzie się w dniach 6-8 października. Zainaugurowała ją konferencja zorganizowana w Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego w Warszawie przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z ministerstwem Sportu i Turystyki. Uczestniczyli w niej przedstawiciele senatu, resortu, zaproszonych gości zagranicznych głównie z ambasad, POT i partnerów akcji: prezesów PKP Intercity i Poczty Polskiej. A także tłum urzędników „od turystyki” różnych szczebli oraz grono dziennikarzy.

Czytaj więcej...

WILANÓW: SKARBY GALERII W MARKONIÓWCE

W Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie 12 września br. otwarta została nowa galeria nazwana Magazynową, gdyż mieści się na II piętrze tzw. Markoniówki. Dawnego pawilonu kąpielowego księżnej Izabeli Lubomirskiej. Początkowo parterowy, dobudowany przez Szymona Bogumiła Zuga w latach 1775-1778 do południowego skrzydła pałacu, pawilon ten był połączony z pokojami księżnej.

Czytaj więcej...

TURYSTYKA EGZOTYCZNA I CHOROBY TROPIKALNE

Pod hasłem: „Niechciane pamiątki z wakacji, czyli zasady postępowania po powrocie z egzotycznych podróży” odbyła się w Warszawie konferencja prasowa Serwisu Zdrowie. Uczestniczyli w niej eksperci chorób zakaźnych, medycyny tropikalnej i medycyny rodzinnej: dr Konstanty Radziwiłł – minister zdrowia, Grzegorz Hudzik – zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego i prof. Andrzej Horban – konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych. Konferencję prowadziła Justyna Wojteczek. Dla dziennikarzy przygotowano też sporo ciekawych informacji. Liczba przypadków chorób przywlekanych zza granicy rośnie w Polsce, z uwagi na coraz liczniejsze podróże naszych rodaków do egzotycznych krajów.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com