Goście Globtrotera

GOŚCIE GLOBTROTERA: AFRYKA ŚRODKOWA

Multimedialna relacja z podróży po trzech krajach Afryki Środkowej: Kongo, Ruandzie i Ugandzie, była tematem lutowego spotkanie z tego cyklu w Stowarzyszeniu Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”. Odbyła ją w ub. roku grupa 12 jego członkiń i członków, z kilkoma innymi uczestnikami. Część z nich przyszła na to spotkanie. Prezentację prowadził prezes Sławek Bawarski, pomagał mu, jak zwykle dynamicznie i ciekawie, Paweł Brun, zaś dziesiątki zdjęć z tej podróży wyświetlała, też je komentując, dwójka uczestników tej wyprawy, Jolanta Kunikowska i Dariusz Pawlak.

GOŚCIE GLOBTROTERA: MOUZENIDIS TRAVEL

Gościem pierwszego w 2020 roku spotkania w Stowarzyszeniu Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter” było greckie biuro podróży Mouzenidos Travel mające przedstawicielstwo również w Polsce. Reprezentowali je: członek zarządu i dyrektor marketingu Beniamin Vafidis i Rafał Wasiak.

GLOBTROTER: SPOTKANIE WIGILIJNE I NAGRODY DZIENNIKARSKIE ZA ROK 2019 

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbyło się, zgodnie z tradycją, spotkanie wigilijne Stowarzyszenia Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”. Przybyło nań sporo ponad sto członkiń i członków, nie tylko z Warszawy, gdzie mieszka ich najwięcej, ale również z innych miast oraz zaproszeni przyjaciele Stowarzyszenia.

GOŚCIE GLOBTROTERA: SRI LANKA I ANDALUZJA

Gościem na ostatnim w 2019 roku spotkaniu z cyklu Goście Globtrotera był pan Jacek Czauderna, przedsiębiorca w branży gastronomicznej, konsul honorowy Sri Lanki na Pomorzu, Warmii i Mazurach.