GOŚCIE GLOBTROTERA: SKY CLUB – TRIADA

Sky Club Sp. z o.o., organizator wycieczek zagranicznych pod markami Sky Club i Triada, był gościem SD-P „Globtroter” na pierwszym marcowym spotkaniu. Spółkę reprezentowała wiceprezes zarządu Agnieszka Dral oraz Marta Zwierzchlewska i Maciej Sowiński.
 
Ponieważ Sky Club wprowadza do swojej oferty również pobyty w polskich uzdrowiskach: Muszyna, Wysowa i Uniejów, w spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Instytutu Zdrowia Człowieka, właściciela sanatoriów w tych uzdrowiskach: prezes zarządu Renata Maślanka i członek zarządu Marek Garncarczyk.
 
 
O tegorocznych nowościach: wyjazdach do polskich uzdrowisk, programach Sky Club wyłącznie w systemie all inclusive oraz zagranicznych wycieczkach i pobytach wypoczynkowych łączonych ze zwiedzaniem w systemie 7 + 7, opowiedziała prezes A. Dral. Poinformowała m.in., że wypoczynek w Polsce jest czymś nowym w działalności spółki.
 
Miejsca w uzdrowiskach już można rezerwować na stronach internetowych Sky Club, wkrótce oferta ta znajdzie się w nowej edycji katalogu Lato, który ukaże się w kwietniu. Tematy te rozwinęli inni goście Spotkania Globtrotera – przedstawiciele spółki i IZC.
 
Atutami tegorocznej oferty letniej są nowe hotele na Majorce, Rodos, Krecie, w Bułgarii i Tunezji, wyjazdy do których w systemie „wszystko w cenie” odbywać się będą pod marką Sky Club. Zwiększyła się również liczba regionów dostępnych w ramach oferowanych dotychczas kierunków. Wakacje w hotelach od 5 do 3* można będzie spędzić także m.in. na Kubie, Ibizie i wyspach greckich. Ponadto odbyć rejs po Nilu w Egipcie luksusowym statkiem.
 
Pod marką Triada w ofercie znalazło się kilka nowych kierunków wyjazdów oraz wiele kolejnych propozycji zwiedzania innych krajów. Znajdują się one w dwu katalogach „Lato 2012 – Zwiedzanie” o „Wypoczynek i 7 + 7”. Po raz pierwszy poza sezonem zimowym jest w ofercie Meksyk ( do końca maja ) oraz Kuba ( do końca lipca ), nowością zaś grecka wyspa Kos.
 
Programy łączące trasy objazdowe z wypoczynkiem zostały wzbogacone i urozmaicone. Wybierać można spośród 53 rożnych imprez w 30 krajach. W tym 16 nowych wycieczek autokarowych, 9 samolotowych oraz 2 propozycje wypoczynku z dojazdem autokarami. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza programy: „Toskania Liguria Cinque Terre” oraz „Szwajcaria – czekolada, ser i zegarki”.
 
Z innych wymieniono „Bałkańskim szlakiem” – promami, „Madryt i Andaluzja”, „Dolina Jordanu”, „Anatolia” i „Kuba”. Do nowości należy również „Paryż bis” – 5 dniowy tam pobyt z 4 noclegami dla tych, którzy znają już stolicę Francji i chcą zobaczyć oraz przeżyć w niej coś innego niż uprzednio. A także wyjazdy do Londynu na zakupy w okresie odbywających się w nim słynnych wyprzedaży.
 
Z innych atrakcyjnych propozycji warto wymienić jeszcze 5-dniowy wyjazd do Petersburga samolotem oraz 11-dniowy na Nordkapp autokarem przez całą Skandynawię. Według informacji naszych gości, największym zainteresowaniem klientów ich firmy cieszyć się będą w tegorocznym sezonie letnim wyjazdy do Egiptu, na greckie wyspy Kreta i Korfu, do kontynentalnej Hiszpanii oraz do Portugalii.
 
Jeżeli chodzi o pierwszy z tych krajów, to dodatkowym argumentem za wypoczynkiem w nim są atrakcyjne ceny. Na rynku dostepne są nawet takie oferty, jak pobyt w  5* hotelu przez tydzień już za niecałe 900 złotych. Przy czym, co podkreślano, wyjazdy zarówno do Egiptu jak i Grecji są całkowicie bezpieczne. Szczegóły aktualnych ofert Sky Club można znaleźć w katalogach oraz na stronie www.sky-club.eu.
 
Znajdujące się w ofercie Sky Club uzdrowiska przedstawił Marek Gancarczyk. Instytut Zdrowia Człowieka, który reprezentował, działa od 1998 roku. Zaprasza on do uzdrowisk: Muszyna nad Popradem w powiecie nowosądeckim woj. małopolskiego, Wysowa nad Parkiem w powiecie gorlickim tego samego województwa oraz do Uniejowa – Parku w powiecie poddębickim woj. łódzkiego.
 
Obiekt ten jest bardzo dobrze wyposażony, równocześnie odbywać się w nim może 50 różnych zabiegów. W tym z wykorzystaniem tamtejszych mineralnych, leczniczych wód termalnych. Podobnie pozostałe placówki uzdrowiskowe są nowoczesne, o standardzie europejskim, z szeroką gamą zabiegów rehabilitacyjno – sanatoryjnych.
 
Nasz gość zwrócił uwagę, że rehabilitacja we wszystkich tych uzdrowiskach łączona jest z profesjonalną opieką psychologiczno – terapeutyczną, a także całodobową opieką medyczną. Muszyna i Wysowa przyjmują także kuracjuszy ze skierowaniami NFZ, natomiast Uniejów do czasu nadania mu statusu uzdrowiska, tylko podopiecznych ZUS. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na www.izc.pl.
 
Zdjęcia autora