WARSZAWA: CYTADELA W PRZEDEDNIU ZMIAN

Cytadela warszawska, od niemal 190 lat stanowiąca ważne miejsce w stolicy, nie należy do zbyt popularnych w niej obiektów turystycznych. Nie tak licznych, jak inne muzea, miejsca pamięci narodowej oraz placówki, przyciągają mieszczące się w niej muzea: X Pawilonu i Katyńskie, aktualnie zresztą, w związku z pandemią, niedostępne. Ale już niebawem zmieni się to, po otwarciu tu nowych muzeów: Wojska Polskiego i Niepodległości.

AUSTRIA: WĘDRÓWKI DLA CIEKAWYCH ŚWIATA

Nieważne, czy zdobywamy góry, czy przemierzamy miasta, w całej Austrii wędrówki i spacery nagradzają podróżników mnóstwem nowych wrażeń. Wiosną dorosłych i dzieci ogarnia przemożna chęć wyruszenia w plener. Dokąd się wybrać? Szlaków jest w Austrii bez liku.

Porozmawiajmy o przyszłości

agencja informacyjnaBlisko 2.500 osób uczestniczyło w spotkaniu, które w formie on-line zorganizowała Akademia Zarządzania i Rozwoju, stworzona przez Instytut Biznesu. Temat: „Jak zostać aktorem? Talent czy szczęście?” przyciągnął przed monitory zarówno absolwentów szkół teatralnych i filmowych, jak też tych, którzy dopiero zastanawiają się nad wyborem tego kierunku.