BEZPŁATNE KONTO W NIEMIECKIM BANKU

n26Gdy przerwana pandemią turystyka zagraniczna wróci tego lata, czekają nas przede wszystkim podróże do państw sąsiednich. W wielu z nich środkiem płatniczym jest euro, dlatego przyda się konto i karta płatnicza w tej walucie. Tym bardziej, że niemiecki bank N26 oferuje je całkowicie za darmo również dla obywateli naszego kraju. Jest jeszcze drugi, nieturystyczny powód dla którego warto się tą ofertą zainteresować. Każdy finansista przyzna, że najważniejsza dla bezpieczeństwa jest dywersyfikacja posiadanych zasobów. Konto w banku posiadającym gwarancje niemieckiego nadzoru finansowego to z pewnością pomysł wart zastanowienia.

REVOLUT– WYMIANA PO NAJLEPSZYCH KURSACH

revolut 2Jak nie dać się oszukać przy wymianie pieniędzy? Jak najtaniej zapłacić za bilet, hotele i inne konieczne w podróży usługi? Bywa, że pytania te powodują podczas wakacji duży stres, w sytuacjach ekstremalnych nawet mogą popsuć urlop.

Gdy podróżujemy po bezdrożach Afryki, nadal najlepszy sposób finansowania wydatków to dobrze ukryta gotówka. Lecz gdy znajdziemy się w pobliżu bardziej cywilizowanego miejsca, możemy skorzystać z nowocześniejszych sposobów radzenia sobie z tym problemem. O tych sposobach będzie informował nasz nowy cykl.

Na początek konieczna uwaga. Bez w miarę nowoczesnego telefonu, czyli jak to się teraz mówi smartfonu się nie da. Gdy ktoś sobie z obsługą smartfonu nie radzi niech dalej nie czyta.