Wydarzenia

PERU: 40 ROCZNICA ODKRYCIA PRZEZ POLAKÓW KANIONU COLCA

12 maja 2021 roku upłynęła 40 rocznica rozpoczęcia przez polskich kajakarzy z wyprawy Canoandes’79 spływu, którego efektem było odkrycie dla turystyki i kajakarstwa najgłębszego na świecie Kanionu Colca w Peru.

WARSZAWA: PODRÓŻE MAŁE I DUŻE W GALERII DELFINY

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników „Globtroter” zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „e-Spotkania z książką”. Na wirtualnym spotkaniu autorskim, które odbędzie się 10 maja zaproszeni goście opowiedzą o najnowszych publikacjach, które szczególnie zainteresują pasjonatów podróży oraz varsavianistów. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 10 maja o godz. 18:00.

OPERACJA CZYSTA RZEKA 2021 NA FINISZU

Ponad 4600 wolontariuszy z ponad 200 sztabów sprząta Polskę w ponad 350 akcjach w ramach 3. edycji Operacji Czysta Rzeka. W najbliższy weekend odbędzie się finał tej inicjatywy w ponad 200 lokalizacjach w 14 województwach. Na łono natury w celu zbierania śmieci ruszy ponad 3000 wolontariuszy. Wszystkie akcje lokalne odbywają się zgodnie z aktualnymi obostrzeniami związanymi z epidemią COVID-19 i w grupach ograniczonych do 20 osób.